El-Exis SP

El-Exis SP

Maximální rychlost,
nejvyšší kvalita.

elexis-open

Vysokorychlostní technologie pohonů

Jedinečný koncept hybridních pohonů El-Exis SP se už tisíckrát osvědčil. Nabízí nejlepší řešení pro nejvyšší rychlosti a maximální dynamiku.

Konstrukce přizpůsobená vysokému zatížení

Tento stroj je pro vysokorychlostní provoz nejen vybavený, ale také přímo vyvinutý: upínací desky formy jsou speciálně konstruovány pro zatížení při vysokých rychlostech. Naše ochrana nástroje ActiveProtect s monitorováním profilu zaručuje nejrychlejší možnou reakci, a to i ve vysoce dynamických aplikacích.

Intuitivní ovládání

Intuitivní ovládání stroje El-Exis SP nabízí celou řadu možností pro monitorování a řízení procesů. Jeho možnosti vysokého výkonu lze plně využívat díky logickému a jednoduchému programování s předdefinovanými flexibilními procesy stroje.

Inteligentní ovládání akumulátoru

Hydraulické akumulátory umožňují rychlosti vstřikování až 1000 mm/s a zrychlení až 4g. Inteligentní ovládání akumulátoru zároveň zajišťuje nejefektivnější možné využívání zdrojů.

elexis

Kvalita
až do nejmenších detailů.

Stabilita procesu 24/7

El-Exis SP přesvědčí ve všech ohledech svou nepřekonatelnou stabilitou procesu. Když je definován a nastaven určitý cyklus, je tento cyklus reprodukován s největší možnou přesností, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Hlavním předpokladem je práce bez jakýchkoliv odchylek v pracovním procesu.

Svou extrémně vysokou stabilitou, opakovatelností a přesností v procesu vstřikování dosahuje El-Exis SP při vysokorychlostních aplikacích nejnižší míru zmetkovitosti na trhu.

elexis_5

Vyšší tuhost desek

Upínací desky formy jsou u stroje El-Exis SP speciálně koncipovány pro nejvyšší zatížení. Tyto desky vykazují ve srovnání s konvenčními upínacími deskami o 50% nižší prohnutí a to zaručuje perfektní dosednutí vstřikovací formy. Tolerance paralelity desek jsou u stroje El-Exis SP trojnásobně přesnější, než vyžaduje norma EUROMAP. Vyšší tuhost a extrémně přesná paralelita desek stroje El-Exis SP minimalizuje opotřebení formy, snižuje míru zmetkovitosti v pracovním procesu, zlepšuje časové možnosti výroby a zvyšuje kvalitu vstřikovaných dílů. Je to technické umění pro nejvyšší nároky.

elexis_8
elexis_1

Produktivita v každé dimenzi.

Nejkratší doby cyklů

Rychlost výroby je důležitým parametrem zejména při výrobě různých typů obalů. Čím vyšší je výkon za hodinu, tím nižší je cena za vyrobený díl. Se strojem El-Exis SP máte vždy krátké doby cyklů s vysokou kvalitou dílů.

25 let zkušeností s vysokorychlostními aplikacemi a tisíce instalovaných strojů hovoří samy za sebe.

elexis_6

Úspora energie až 20 %

Čtvrtá generace strojů El-Exis SP vyniká především účinnou technologií, která umožňuje úsporu energie až 20 %. V závislosti na čase cyklu a procesních parametrech vypočítá stroj pro každou aplikaci optimální stav nabití hydraulických akumulátorů. Pro příslušný proces je pak poskytován pouze nezbytně nutný výkon.

elexis_7
elexis_2

Maximální výkony
za nejlepší možnou dobu.

Přes 170.000 uzávěrů za hodinu

Při výrobě takových produktů, jako jsou např. standardizované uzávěry na plastové láhve, musí být dosahovány nejvyšší možné rychlosti formy s krátkým zdvihem a optimálním dávkováním. El-Exis SP tyto požadavky splňuje a spolehlivě vyrábí po dobu mnoha let s cykly pod 2,5 sekundy. Díky extrémně rychlé uzavírací jednotce a vysoce dynamickému vyhazovači mohou být při výrobě dosahovány špičkové výkony.

Některá řešení byla speciálně optimalizována právě pro tuto aplikaci, například rozvod vody na chlazení formy. Společně s našimi partnery pro vás vyvíjíme optimální kompletní řešení, které vám dává rozhodující konkurenční výhodu!

Příklad použití - Výroba uzávěrů 29 / 25 mm

Kavity Velikost stroje Čas cyklu Kapacita
24 150/600 2.3-2.7s ~ 37.500/h
32 150/600 2.3-2.7s ~ 50.000/h
48 250/630 2.3-2.7s ~ 75.000/h
72 350/820 2.3-2.7s ~ 112.500/h
96 420/820 2.3-2.7s ~ 150.000/h

elexis_3

Rychlý, dynamický a výkonný stroj.

Perfektní řešení pro IML

El-Exis SP využívá při výrobě tenkostěnných obalů všechny své výhody: díky jeho obzvláště vysoké dynamice vstřikování a osové rychlosti můžete dosahovat požadované doby plnění v nejkratším čase cyklu. Upínací desky stroje El-Exis SP mají výrazně vyšší tuhost než konvenční upínací desky formy, což uživateli umožňuje lepší časy výroby a minimalizuje opotřebení formy.

Extrémně přesná uzavírací jednotka je právě díky své vysoké přesnosti ideální pro IML (In-Mould Labelling). Speciálně pro Vaši výrobu jsme vyvinuli řešení pro IML aplikace s bočním odnímáním včetně pohodlného přístupu operátora.

Technologie „tváření“

Se strojem El-Exis SP můžete použít funkci tváření, při které je tavenina umístěna do dutiny formy ještě před úplným uzamknutím formy. Pohyb při uzavírání napomáhá rovnoměrnému rozložení taveniny v dutině. Snižuje se tak potřeba vstřikovacího tlaku a uzavírací síly. To také umožňuje výrazně zmenšit tloušťku stěn a hmotnost tvarovaného dílu.

Příklad použití – Nádoba 400 g, IML (In-Mould Labelling)

Kavity Velikost stroje Čas cyklu Kapacita
6 650/1020 3,7s ~ 5.800/h
8 800/1120 4,2s ~ 5.800/h
elexis_4

Výroba
24 hodin denně.

Dynamické špičkové výkony pro každou velikost

Nádoby, jako jsou kbelíky a krabice, vyžadují nejen velké otevření formy a tuhé upínací desky, ale také vstřikovací jednotku, která velmi přesně reguluje vstřikování. ElExis SP nabízí optimální řešení pro malé i velké kbelíky.

Hybridní technologie pohonů a krátké doby odformování umožňují strojům El-Exis SP nejrychlejší časy cyklů a nejvyšší výkony plastifikace i při velkém otevření formy.

Technologie se dvěma vstřikovacími jednotkami

Pro kbelíky, které jsou vyráběny se vstřikovaným úchytem, vám nabízíme jako optimální řešení technologii se dvěma vstřikovacími jednotkami a umožňujeme tak nejvyšší kvalitu dílů. Druhou vstřikovací jednotku nabízíme v různých konfiguracích a velikostech, v závislosti na použití.

Příklad použití – Kbelík s úchytem 1280 ml

Kavity Velikost stroje Čas cyklu Kapacita
4 & 4 580/1020 5.5s ~ 2.600/h

Příklad použití – Kbelík s úchytem 5,6 l

Kavity Velikost stroje Čas cyklu Kapacita
2 & 2 650/1020 8.3s ~ 870/h

Zaujalo vás naše řešení? Napište nám.

info@esinte.eu