Lineární roboty a odnímače
WEMO Automation

WEMO
wemo-logo
wemo-logo

Jsme výhradním zástupcem švédského výrobce precizních robotů WEMO Automation pro Českou a Slovenskou republiku.

Společnost WEMO byla založena v roce 1987 jako rodinná firma se zaměřením na výrobu lineárních robotů. Během krátké doby se dokázala prosadit ve Skandinávii a podařilo se jí dosáhnout až na současných 50% podílu trhu. V posledních letech společnost prudce expandovala na zahraniční trhy. Má zastoupení ve více jak 20 zemích včetně Německa. Pro Asijský trh byla založena dceřinná společnost v Indie, která má za úkol podporovat evropské zákazníky na asijských trzích.

Robotické systémy

Wemo Robot System se skládá z Wemo Linear Robots, které jsou navrženy speciálně pro vstřikovací lisy na plasty v tonáži od 250 do 15.000 kN zavírací síly. Wemo Swingarm Robots, jež díky jedinečné konstrukci mohou pohybovat dvěmi osami za využití pouze jednoho servo motoru. Tyto odnímače jsou navrženy pro vstřikovací lisy od 250 do 20.000 kN zavírací síly.

roboticke-systemy

WIPS ovládací systém

Wemo Control System je vlastní, uživatelsky přívětivý systém řízení s ručním, dotekovým ovládáním. Operátorovi nabízí jednoduchou obsluhu a detailní kontrolu při řízení robota. Umožňuje běžné i volné programování pomocí jednoduchých symbolů.

Wemo HMI (Human-machine-interface) umožňuje jednoduchou práci od začátku až do konce programu. Můžete si zvolit tři různé úrovně programování Wemo robotů:

  • Dialogové  programování, které vede operátora přes různé alternativy, jak rozeznat program robota. Řídící systém pak automaticky vygeneruje konečný program
  • Volné programování, které nemá žádné omezení, pokud se týká komplexních aplikací. Symboly a logika jsou dobře známé z běžného počítačového světa
  • Integrované PLC nabízí možnost naprogramovat periferní zařízení přímo přes ruční ovladač. To znamená, že můžete propojit speciální PLC program s určitým programem robota

Všechny dálkové (ruční) ovladače pro Wemo roboty  jsou navrženy s důrazem na ergonomii, mají nízkou hmotnost a jasný, dotykový, barevný  displej.

wips

WEMO příslušenství

Dopravníkové pásy
Wemo využívá své dlouholeté zkušenosti z automatizace a robotizace i při výrobě vlastních dopravníkových systémů. Tyto splňují veškeré požadavky na preciznost a plnou návaznost celého výrobního cyklu. Jedná se o modelové řady rovných i lomených, horizontálních pásových dopravníků. Tyto mohou být válečkové i lamelové a jsou vhodné pro různé aplikace.

Bezpečnostní klece
Wemo bezpečnostní systém nabízí kompletní sortiment klecí a prvků pro robotické systémy. Jedná se o stavebnicový systém sestávající z jednotlivých modulů ( stěn a dveří ), stojících volně na podlaze s možností dalšího rozšíření. Dle požadavků zákazníka jsou všechny prvky vyrobeny z drátěných sítí nebo průhledného plexiskla. Předností je jednoduchá instalace a flexibilita. Velký sortiment speciálních komponent umožňuje nastavení bezpečnostního prostoru a zároveň vytváří příjemné prostředí pro operátora, který může obsluhovat stroje a zařízení bezpečným a efektivním způsobem.

Grip system - chapadlo
WGS Grip systém je univerzální systém prvků, pomocí kterého můžete snadno vytvářet nová chapadla nebo upravit stávající jednotky, aby přesně pasovaly na místo pro vyjmutí výlisků. Wemo WGS je velice flexibilní systém, který obsahuje vyjímací kleště, měniče a kompletní sortiment komponentů pro sestavení chapadla.

prislusenstvi