Systec

Systec

Maximální flexibilita,
nejvyšší možná spolehlivost.

systec-open

Pohon servomotoru

Vzhledem k rostoucím požadavkům na co nejmenší spotřebu energie a hlučnost jsou naše stroje Systec ve standardním provedení vybaveny servo-hydraulickými pohony. To je zřejmá výhoda pro zákazníka a znamená maximální účinnost v kombinaci s osvědčenou strojní technologií.

Technologie kloubového mechanismu

Uzavírací jednotka Systec je vybavena osvědčenou technologií kloubového mechanismu. Speciální kinematika zaručuje optimální pohyby nástroje, maximální paralelitu desek a homogenní působení sil na vstřikovací formu. Použití lineárních vedení také snižuje vedlejší účinky, jako je naklápění, což minimalizuje opotřebení vstřikovací formy, a to i tehdy, když má forma velkou hmotnost.

Inteligentní technologie pohonů

Všechny osy směrů pohybu byly analyzovány a nově koncipovány za pomoci nejmodernějšího simulačního softwaru. Charakteristiky hydraulických prvků jsou přesně přizpůsobeny procesu vstřikování stroje Systec. To umožňuje zajistit harmonické pohyby, vysokou výkonnost a sníženou hladinu hluku.

Intuitivní ovládání

Intuitivní ovládání stroje Systec nabízí vašim pracovníkům celou řadu výhod. Přehledné možnosti sledování a řízení procesů pomáhají uživatelům rychle najít optimální nastavení. Logické a jednoduché programování s předem definovanými pracovními procesy umožňuje plně využít potenciál stroje Systec.

systec

Prvky vysoké účinnosti

activeDrive

Šetřete energii a tedy i výdaje – energeticky úsporné aktivní řízení pohonů activeDrive u strojů Systec umožňuje zaručit nejvyšší energetickou účinnost. V klidových fázích, jako je chlazení vstřikovací formy nebo odebírání dílů, inteligentní pohon snižuje výkon čerpadla, takže vytváří pouze takový hydraulický výkon, který je v té chvíli nutný pro provoz stroje. Díky této technologii šetříte energii, náklady a životní prostředí.

systec-1

activeProtect

Chraňte svou formu – integrovaná technologie ochrany formy ActiveProtect umožňuje stálé sledování profilu pohybu formy. Stroj je schopen reagovat na nejmenší závady a následné odchylky od běžného průběhu práce. Monitorování procesu lze používat během pohybu při uzavírání i při otevírání vstřikovací formy. S touto technologií máte možnost sledovat i pohyby jader a tak optimálně chráníte svou formu.

systec_1
systec

Inteligentní technologie

Inteligentní technologie ventilů

Díky vlastní vyvinuté geometrii ventilů a speciálnímu ovládání ventilů je možné zajistit paralelní pohyby pouze s jedním hydraulickým okruhem. Naši zákazníci potvrzují, že i když je zde použit pouze jeden hydraulický okruh, paralelní pohyby formy nebo vyhazovače se přesto vzájemně neovlivňují. Systec je tak schopen realizovat širokou škálu procesů bez použití dvouokruhové hydrauliky, která je náročná na údržbu. Výsledkem této optimalizace jsou harmonické pohyby, vyšší dynamika vstřikování, rychlejší pohyby po osách a snížená hladina hluku.

systec_2

Uzavírací jednotka s kloubovým mechanismem

Kloubový mechanismus umožňuje systému Systec optimální kinematiku pro pohyb formy při procesu vstřikování. Vzhledem k vysoké dynamice při zrychlování, nízké  spotřebě energie při pohybu a optimálnímu působení upínací síly při dotyku s deskou může být posloupnost pohybu při uzavírání formy perfektním způsobem namodelována. Speciální kinematika umožňuje až o 30% rychlejší pohyby formy, než je tomu u přímých hydraulických uzavíracích jednotek, a zaručuje vám optimální doby na zpracování. Mohutné síly při otevírání formy zajišťují stabilní a bezpečný proces. Tato robustní, na údržbu nenáročná optimální kinematika je perfektní technologií pro Vaši výrobu.

systec_3
systec_4

Výbava
pro krátké časy cyklů.

Elektrické dávkování

Pro splnění požadavků na krátké časy cyklů má Systec SP elektrický motor dávkování, který neznamená žádný kompromis mezi výkonem dávkování a energetickou náročností.

Technologie servoventilů

Vysoce dynamické vstřikování je nezbytné pro krátké časy plnění formy. Z tohoto důvodu je na proces vstřikování Systec SP standardně vybaven technologií servoventilů.

Vstřikování s hydraulickým akumulátorem

Integrovaný hydraulický akumulátor Systec SP umožňuje rychlosti vstřikování až 600 mm/s. To znamená, že lze bez problémů vyrábět i tenkostěnné komponenty s krátkými časy vstřikování.

Rychlý vyhazovač

Navíc ke všem výhodám má Systec SP výrazně rychlejší vyhazovač. To splňuje požadavky kratších dob cyklu a doplňuje rejstřík výhod tohoto stroje.

Zaujalo vás naše řešení? Napište nám.

info@esinte.eu